Kepeğe Karşı Bitkisel Çözümler

Kepeğe Karşı Bitkisel Çözümler 

Dün başladığımız kepeğe karşı bitkisel çözüm önerilerimize bugün de devam ediyoruz. İşte evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğinizkepek önleyici bitkisel reçeteler:* 4 yemek kaşığı kekiği 2 fincan suya ekleyerek 10 dakika kadar kaynatın. Soğuduktan sonra süzün ve  bu karışımla kafa derinizemasaj yapın. Yarım saat bekledikten sonra saçınızı durulayın.* 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı okaliptus yağı, birkaç damla lavanta, 1 çay kaşığı deniz tuzu,1 adet E vitamin kapsülünü bir kapta iyice karıştırın. Daha sonra saç dibinizie uygulayın. Başınıza bir bone geçirerek saçınızıbu halde 2 saat bekletin. Bu işlemi haftada bir kere uygulayın ve ardından saçlarınızı kepek önleyici şampuanla yıkayın.* Saçınızı ılık elma sirkesi ile yıkayın ve saçınızı durulamadan başınızı bir havlu ya da şeffaf bone ile sararak 30-40 dakikabekleyin. Ardından saçınızı sadece suyla durulayın. Kepek probleminizi yok oluncaya kadar bu işlemi haftada iki kez uygulayın.* Yarım litre kaynamış suyun içine, poşet şeklinde satılan ısırgan out çayından 5 poşet ekleyin. Kabın ağzını kapatarak karışımı10 dakika kadar dinlendirip, soğumaya bırakın. Banyo yaparken saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra, bu karışımı durulamasuyu olarak kullanın ve saç diplerinize masaj olarak uygukayın.Dün başladığımız kepeğe karşı bitkisel çözüm önerilerimize bugün de devam ediyoruz. İşte evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz kepek önleyici bitkisel reçeteler:

* 4 yemek kaşığı kekiği 2 fincan suya ekleyerek 10 dakika kadar kaynatın. Soğuduktan sonra süzün ve  bu karışımla kafa derinize masaj yapın. Yarım saat bekledikten sonra saçınızı durulayın.

* 2 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı okaliptus yağı, birkaç damla lavanta, 1 çay kaşığı deniz tuzu ve 1 adet E vitamini kapsülünü bir kapta iyice karıştırın. Daha sonra saç dibinizie uygulayın. Başınıza bir bone geçirerek saçınızı bu halde 2 saat bekletin. Bu işlemi haftada bir kere uygulayın ve ardından saçlarınızı kepek önleyici şampuanla yıkayın.

* Saçınızı ılık elma sirkesi ile yıkayın ve saçınızı durulamadan başınızı bir havlu ya da şeffaf bone ile sararak 30-40 dakika bekletin. Ardından saçınızı sadece suyla durulayın. Kepek probleminizi yok oluncaya kadar bu işlemi haftada iki kez uygulayın.

* Yarım litre kaynamış suyun içine, poşet şeklinde satılan ısırgan otu çayından 5 poşet ekleyin. Kabın ağzını kapatarak karışımı 10 dakika kadar dinlendirip, soğumaya bırakın. Banyo yaparken saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra, bu karışımı durulama suyu olarak kullanın ve saç diplerinize masaj olarak uygukayın.
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !